Za nami trzecia edycja Ogólnopolskich Dni Uważności!

Do organizacji wydarzeń zgłosiło się ponad 30 ośrodków (firmy, fundacje, koła naukowe, organizacje pozarządowe, osoby prywatne) , które podjęły się przeprowadzenia bezpłatnych spotkań promujących uważność.

 W ramach tegorocznej akcji, która niemal całkowicie przeniosła się do przestrzeni internetowej, mieliście okazję wziąć udział aż w 46 warsztatach i spotkaniach poruszających tematykę uważnosci z wielu ciekawych perspektyw.

Dla miłośników ruchu i pracy z ciałem dostępne były warsztaty mindful jogi i uważnej anatomii. Rodzice i dzieci korzystali licznie ze wspólnej praktyki metodą Eline Snel i nie tylko. Namiastkę uważnej arteterapii można było doświadczyć na warsztatach o fotografii i kinoterapii w ujęciu mindfulness. Innymi słowy, edycja ta obfitowała w bardzo ciekawe spotkania z uważnością w wielu obszarach życia. Mamy nadzieję, że stały się one inspiracją do zaproszenia uważności i akceptacji do Waszej codzienności.

A co o tegorocznej edycji sądzą sami organizatorzy?

 

DOROTA WOJTCZAK
https://www.facebook.com/mywaymindfulness/
www.myway-eu.pl

„Na pierwszej medytacji DNI UWAŻNOŚCI praktyka mindfulness gościło 45 osób. W drugiej medytacji DNI UWAŻNOŚCIpraktyka compassion udział wzięło 75 osób.
Piękna wymiana, klimat, dobry wspólnie spędzony czas. Uczestnicy mówili na czacie o wyciszeniu, uspokojeniu,
o emocjach, które się pojawiły.
Dziękuję za te wspólne dni uważności, zachęciłam wielu znajomych do szukania czegoś dla siebie – indywidualnie. I wiem że korzystali.”

 

AGNIESZKA PAWŁOWSKA
http://www.zyjuwazniej.pl/

„W poniedziałek 25 stycznia 2021 o godzinie 12:00 poprowadziłam bezpłatną praktykę mindfulness, a w piątek 29 stycznia 2021 również o godzinie 12:00 bezpłatną praktykę życzliwości i współczucia.
W obu wydarzeniach na żywo wzięło udział za każdym razem po kilkadziesiąt osób, a w późniejszym czasie, według danych z facebooka, odtworzyło je jeszcze ponad tysiąc.
Dziękuję za możliwość wzięcia udziału w tym wspaniałym przedsięwzięciu i trzymam kciuki za kolejne edycje :-)”


 

KATARZYNA SAWICKA
www.klinikastresu.com.pl

„Za nami kolejny rok z Tygodniem Uważności. Ta edycja całkowicie różniąca się formułą od pozostałych.
Przeprowadzenie spotkań online było nie lada wyzwaniem, nie tylko logistycznym ale przede wszystkim relacyjnym.
Mimo to, nasze spotkanie z uważnością Po co dzieciom uważność okazało się niesamowitym doświadczeniem. Zainteresowanie tym tematem przerosło nasze oczekiwania.
Zaangażowanie słuchaczy było nieocenione.
Chciałybyśmy podziękować wszystkim uczestnikom za udział w naszych webinarach Po co Dzieciom Uważność. Dziękujemy za miłe słowa, wyrazy uznania, życzliwość i informacje zwrotne. Cieszymy się, że mogłyśmy się z Państwem podzielić naszą pasją, doświadczeniem i być może zainspirować do odkrywania uważności każdego dnia.”

 

EWELINA ADAMCZYK
Droga do Relacji

„Byłam bardzo przejęta obecnością dzieci – było około 40 dzieci, które wraz z rodzicami dołączyły do spotkania Spotkanie z uWażnością dla dzieci – krok po kroku.
Na spotkaniu dzieci uczestniczyły w wieku od 3 do 12 lat 🙂 Zaproponowałam proste praktyki pobudzające nasze zmysły
i zwracające uwagę na oddech. Dzieci po spotkaniu mówiły o swoich wrażeniach – było im przyjemnie, spokojnie, relaksująco. Jednym słowem – spotkanie się podobało.”

 

VIOLETTA HALLIDAY
Certyfikowana Nauczycielka Metody Eline Snel ©
www.mindfulnessdladzieci.com.pl

„Zaprosiłam na spotkanie z uważnością dzieci w wieku od 6 do 12 lat oraz ich rodziców. Na spotkaniu zachęcałam do praktykowania uważności, która w tej trudnej (ale nie tylko) otaczającej nas rzeczywistości może być realnym wsparciem dla naszych dzieci. W warsztatach wzięło udział 14 osób. Załączam zdjęcia z warsztatów Metodą Eline Snel© Uwaga, to działa. Zajęcia mogły być przeprowadzone dzięki uprzejmości Szkoły Jogi Zofii Netter
w Gdańsku (yogadlakazdego.recepcja@gmail.com)”

 

MARTA POPEK
Fundacja Pracownia KartON

W tym roku…Daj sobie spokój

Daj sobie spokój – Mindfulness dla zielonych, pod takim tytułem przebiegło tegoroczne spotkanie z uważnością. W tym roku trochę inaczej, ponieważ spotkaliśmy się w przestrzeni wirtualnej. Dzięki temu nasz KartON mógł ugościć 70 osób z różnych zakątków Polski:)
Spotkanie poprowadziła niezastąpiona Beata Kamińska-Suchanek – pierwsza psycholog w Polsce, która uzyskała certyfikat nauczyciela Metody Eline Snel „Uwaga, to działa!” (książka “Uważność i spokój żabki”), trener MBLC (Mindfulness Based Living Course). Beata, jak i w zeszłym roku przybliżała temat uważności, wszystkim, którzy dopiero rozpoczynają swoją przyjaźń właśnie z uważności. Nasze hasło w tym roku: A może tak wyciągnąć rękę na zgodę…do samego siebie, to zachęcenie do u-ważnych spotkań ze sobą. Wspólnie szukaliśmy odpowiedzi na wiele pytań, które dotyczyły naszych zasobów spokoju
i uwagi, odnajdywania ich w sobie, by pomóc naszym najbliższym. Szukaliśmy metod wsłuchiwania się w swoje potrzeby oraz poznawaliśmy narzędzia, które mogą pomóc nam i naszej rodzinie
w sytuacjach kryzysowych.

Uwaga – zacznijmy od samego siebie:)

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w Ogólnopolskie Dni Uważności 2021 oraz naszemu partnerowi: firmie Konfeo.